PhDr. Iva Ullrichová

lektorka – dlouhodobá praxe ve výuce finanční angličtiny

PhDr. Iva Ullrichová je absolventka Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, obor Angličtina-čeština. Od roku 1991 učila na Vysoké škole ekonomické angličtinu v ekonomii a angličtinu v obchodním styku. Záhy se specializovala na angličtinu ve financích a účetnictví. Zkušenosti načerpala také na stážích ve Velké Británii, na University of West London.
V současné době vyučuje odbornou angličtinu ve firmách a vzdělávacích agenturách, kdy pracovníky finančních a účetních oddělení instruuje, jak se vyrovnat s problémem korektního porozumění anglickým pojmům v účetnictví, jak anglické pojmy vhodně a s postihnutím správného významu přeložit do češtiny či naopak z češtiny do angličtiny a také, jak je správně použít v konkrétních situacích. Vysvětlení demonstruje v širokém záběru na řadě ukázek různých účetních dokumentů. Pravidelně se zúčastňuje odborných seminářů, které pořádá Britská rada a Cambridge University Press.
V roce 2010 již ve 2. vydání vydalo nakladatelství EKOPRESS, s.r.o. publikaci „Economy in English“, jejíž je spoluautorkou.

Přejete si kurz na míru od lektora?

Poptat kurz

Kurzy lektora

Lektor aktuálně nemá vypsaný žádný kurz

Spolupracujeme

International Education Society Wolters Kluwer PKF APOGEO