Time management Radky Loja

Jak je možné, že všichni máme v podstatě času stejně, ale někteří lidé toho stihnou více a nejsou vyčerpaní a někteří toho stihnou méně a vyčerpaní jsou? Co dělají ti „nevyčerpaní“ jinak? Většinou dělají následující kroky:

1. Stanovují si cíle. Pokud nejsou cíle, není ani motivace cokoliv dělat. Jen drobná poznámka: ty cíle by měly být splnitelné. Aby člověka bavilo na nich pracovat.

2. Z cílů si tvoří úkoly. Úkoly jsou vlastně krátkodobé cíle na den, týden či měsíc. Asi je zbytečné poznamenávat, že úkoly by neměly být s cíli v rozporu. A jen další drobná poznámka: nesplést si cíle a přání. Přání je „chtěl bych být pilotem“. Tím cílem je pak „získám pilotní průkaz“.

3. Úkolům dají priority. Každý úkol, který nás vede k cíli, musí dostat takovou prioritu, která se váže k vytčenému cíli. Prioritám se říká důležité, nedůležité, naléhavé a nenaléhavé.

4. Promýšlí dlouhodobé plány. Na rok, na pět let…Nejčastěji v oblasti práce, zdraví i osobního rozvoje. Určitě je to správné, jen si neodpustím ve světle současných událostí jeden citát Woodyho Allena: „Chcete-li rozesmát boha, řekněte mu o svých plánech“.

5. Své cíle a plány průběžně vyhodnocují. A dle aktuálního vývoje upravují, doplňují i případně mění.

6. Umí krotit své zloděje času. Ovládají schopnost říci ne, netráví spoustu času na sociálních sítích…apod.

Dokážete splnit všech šest bodů? Pokud vidíte nedostatky, neházejte hned flintu do žita… Existují konkrétní postupy a techniky, které vám pomůžou každý z uvedených bodů splnit. Každý z nás se zkrátka nenarodil jako „výkonný perfekcionista“.

Ať už máme k organizování času jakékoliv indispozice, nebo dokonce odpor, řekněme si upřímně: „Co by se v každodenním životě mohlo změnit?“. Cílem timemanagementu není přeorientovat se kompletně jen na pracovní život. Pokud se nám podaří všech 6 bodů plnit, získáme více prostoru i pro odpočinek a další důležité části dne, kterým můžeme věnovat více ušetřeného času.

Více informací, více technik, více podrobností k výše uvedeným krokům se dozvíte na semináři Time management – řízením času řídíte vlastní život.

Stihněte se přihlásit včas! Prezenční kurz začíná již 21. 9. 2021 (9:00-17:00). V tuto chvíli školení nabízíme s last minute slevou 1 000 Kč a zároveň s garancí konání.

Radka Loja | 9. 9. 2021

Spolupracujeme

International Education Society Wolters Kluwer PKF APOGEO